W dniach 7-11 lipca w Berlinie odbędzie się 11 Forum Neuronauki organizowane przez FENS (Federation of European Neuroscience Societes)

Zostały już tylko dwa tygodnie by zarejestrować się na warsztaty TINA organizowane przez EFNA: “Science for Advocates”, które odbędą się w Berlinie w dniach 6-7 lipca.

W dniach 23-24 maja 2018, Łódź odbywa się kolejna, XVIII edycja, BioForum. Ponad 1000 naukowców, przedsiębiorców i pasjonatów branży Life Science z całej Europy spotka się w Łodzi, aby znaleźć podłoże do współpracy. „Switch your business model: co-create” to hasło, któremu towarzyszą zarówno wykłady, jak i spotkania B2B. BioForum to przede wszystkim miejsce spotkań liderów branży Life Science. Umówione wcześniej spotkania B2B pozwalają na skuteczny networking i nawiązanie współpracy pomiędzy uczestnikami, targi wystawiennicze na zaprezentowanie swoich usług i urządzeń, z kolei część wykładowo-seminaryjna poświęcona jest aktualnym trendom w branży, umożliwia wzięcie udziału w debatach, warsztatach czy wysłuchania inspirujących wykładów.

Podczas siedemnastej edycji międzynarodowej konferencji biotechnologicznej BioForum organizatorzy podpisali porozumienie z Fundacją Kościuszkowską dotyczące ekspansji polskiej biotechnologii na rynek amerykański. Już jesienią pierwsze wydarzenie w Nowym Jorku.

W dniach 16-17 kwietnia w Lizbonie odbyła się kolejna edycja prowadzonej przez EBC (European Brain Council) Akademii Narodowych Rad Mózgu. Głównym tematem spotkania były metody pracy i implementacji strategii na rzecz zdrowia mózgu.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Świata Mózgu”. Tym razem zajęliśmy się bezsennością. Piszemy o jej przyczynach, szerokiej skali zjawiska oraz o tym, jak sobie z nią radzić. Przyglądamy się też ewolucyjnym podstawom i narkotycznej mocy agresji i ostrzegamy przed szkodliwością palenia e-papierosów.