W negocjacjach wiedza o prawdziwych zamiarach drugiej strony jest bezcenna, podobnie jak świadomość tego, jak działa umysł, oraz kiedy i jakie argumenty mogą rzeczywiście trafić na podatny grunt. Nic dziwnego, że jak grzyby po deszczu powstają kursy „neuronegocjacji”.
IZA CZARNECKA-WALICKA

Improwizacja ma w sztuce długą tradycję, ale nigdy nie cieszyła się specjalnym zainteresowaniem nauki. Dopiero od niedawna i wciąż nieśmiało badacze próbują ustalić, co dzieje się w mózgu artysty podczas improwizacji i jak działa umysł improwizatora.
ANDRZEJ DZIURDZIKOWSKI

Mogą przyczynić się do stworzenia nowego, lepszego społeczeństwa, ale dla naszego mózgu są jak kokaina lub czekolada. Media społecznościowe wywierają na nas większy wpływ, niż byśmy podejrzewali.
AGATA LATO

Mocne nerwy to nie tylko kwestia genów, ale również efekt umysłowego i fizycznego treningu. Co się z nami dzieje, gdy żyjemy w ciągłym napięciu?
BARBARA BANASIUK

Najpierw „mam nadzieję”, potem „tracę nadzieję”, by w końcu powiedzieć „odzyskuję nadzieję”. Nadzieja wpisana jest w nasze życie, a mimo to nazywana matką głupich. Czyżby natura faktycznie uczyniła z nas kamikadze, czy może nadzieja to jednak życie? O tym mówi mózg.
MARTA WITKOWSKA

Kształtowanie się osobowości to jedno z najbardziej tajemniczych zjawisk związanych z naszym mózgiem.